Що робити, якщо банк відмовляє в кредиті

Буває так: людина звертається в банк для отримання кредиту. Вона абсолютно спокійна: офіційно працює на підприємстві більше пів року, має стабільну “білу” зарплату, всі минулі кредити погашені вчасно, а потрібна їй на даний момент сума – абсолютно адекватна.

Яке ж диво бере, якщо їй, без пояснення причин, банк відмовляє в кредиті. Що, чому?! А у відповідь – тиша.

Так, банк має право не озвучувати причину відмови. Дізнатися про неї можливо тільки в одному випадку – подавши судовий позов про дискримінацію на даний заклад.

Але людині потрібні гроші, а не судові тяжби.

Більш того, не завжди звернення до будь-якого іншого банку рятує ситуацію. Найчастіше, відмови в видачі кредиту слідують одна за одною, і це впливає на потенційного позичальника гнітюче.

Вся справа в кредитній історії, яка формується з безлічі даних про клієнта. Кредитні історії знаходяться в різних базах даних, звідки банки й черпають інформацію про фінансову благонадійність клієнта. Одна з найбільш об’ємних – УБКІ (Українське бюро кредитних історій), де зібрані численні дані про фізичних та юридичних осіб від найрізноманітніших фінансових організацій і реєстрів.

Крім цього, існують і додаткові параметри оцінки платоспроможності клієнта.

Причини відмови у видачі кредиту

  • непогашені або прострочені кредити

Якщо позичальник має додаткові фінансові зобов’язання або в минулому недобросовісно їх виконував – система перевірки виявляє такі дані та блокує дозвіл на кредит.

  • вік позичальника

Віковий ценз у всіх банків дещо відрізняється. Але основні критерії такі: позичальник повинен бути повнолітнім і не бути достатньо похилого віку.

  • недостатній рівень заробітної плати

Залежно від величини необхідного кредиту, банк аналізує легальний дохід клієнта та робить висновки щодо його платоспроможності.

  • неправильне заповнення анкети

Будь-яка випадкова помилка й неточність в цьому документі може змусити систему скорингу сумніватися в правдивості поданої клієнтом інформації.

Аналізуючи кредитну історію клієнта та супутню про нього інформацію, банки і виносять своє рішення. І почасти воно буває досить упередженим.

Який же вихід з цієї неприємної ситуації?

Якщо людині терміново необхідні кошти, то існують ще кілька додаткових шляхів їх отримання.

Як взяти кредит без банку?

  1. Попросити в борг у родичів, друзів, хороших знайомих, якщо така можливість є. Цей спосіб позики хороший тим, що зазвичай не передбачає комісії. Але, не дивлячись на це, для багатьох людей він є психологічно дискомфортним – їм простіше мати рівні партнерські відносини з фінансовою організацією
  2. Звернутися до приватного кредитора. Пріоритетністю такого способу є відсутність документації, що підтверджує платоспроможність позичальника. Єдиним документом, що регулює видачу такого кредиту, є розписка, в якій він гарантує повернути борг з обумовленими відсотками в чітко визначений термін. До негативних сторін даного методу можна віднести дуже високі процентні ставки та загальний ризик подібних угод, оскільки ця сфера фінансових взаємин кишить аферистами та вимагачами.
  3. Взяти кредит в мікрофінансової організації. При певному збігу обставин скористатися послугами МФО – оптимальне рішення для позичальника.

Плюси звернення до МФО

– сервіси з видачі кредитів відносяться до клієнтів менш суворо, ніж банківські організації. Навіть якщо у людини проблемна кредитна історія в минулому – їй можуть піти назустріч і дати позитивну відповідь.

– навіть якщо у позичальника є незакриті кредити в інших фінансових організаціях – і в цьому випадку у клієнта є можливість взяти мікрокредит без відмови.

– і найголовніше – фінансові взаємодії з мікрофінансовими організаціями також відображаються на кредитній історії позичальника. Якщо клієнт вчасно виконує всі, взяті на себе зобов’язання – це обов’язково буде враховано. Подібним чином можна якісно поліпшити репутаційну складову своєї історії та згодом взяти кредит в банку набагато простіше.

x
Обратный звонокx
Заявка на кредит